Strona główna / Blog / Jak usunąć nadruk z koszulki bez uszkodzenia

Jak usunąć nadruk z koszulki bez uszkodzenia

Sylwia Gorzyńska
Brak komentarzy

Każdy w szafie ma ubrania z nieodpowiednim nadrukiem lub wzorem, które straciły swój wizualny urok. Ale co zrobić, jeśli sama rzecz jest w doskonałym stanie i chcemy ją dalej nosić? Za pomocą prostych manipulacji możemy usunąć nadruk z bluzy lub koszulki bez uszkodzenia samej rzeczy.

Z jakich tkanin można usunąć nadruk?

Można ściągnąć nadruk z prawie wszystkich rodzajów tkanin. Jednocześnie przy wyborze metody warto zwrócić uwagę na jej rodzaj, na przykład, materiały syntetyczne nie tolerują działania rozpuszczalników do nadruków i wysokich temperatur, a taśma samoprzylepna może być stosowana tylko do tkanin wykonanych z naturalnych materiałów, których nie można rozciągać.

Jak usunąć nadruk z koszulki bez jej uszkodzenia?

Współcześni producenci aktywnie starają się, aby naprasowanki były mocno przyklejone do materiału koszulki. Gdy zajdzie konieczność jego usunięcia, ważne jest zachowanie atrakcyjnego wyglądu produktu. Istnieje kilka bezpiecznych sposobów na usunięcie nadruku:

 • za pomocą środków chemicznych;
 • za pomocą żelazka;
 • za pomocą suszarki do włosów, stacji parowej;
 • za pomocą zamrażarki.

Usunięcie nadruku za pomocą środków chemicznych

Najłatwiejszym sposobem na usunięcie nadruku jest zakup środków chemicznych, które można znaleźć w sklepie, w którym sprzedaje się chemia gospodarcza. Nadruki można również usunąć za pomocą takich rozpuszczalników jak alkoholu, zmywacz do paznokci lub zmywacz do kleju.

Aby chemia nie zaszkodziła produktowi, należy przestrzegać następujących kroków:

 1. najpierw wypierz koszulkę w wysokiej temperaturze, ponieważ pozwoli to trochę się rozgrzać i rozciągnąć obraz;
 2. dalej przetestuj wstępnie rozpuszczalnik na niewielkim obszarze tkaniny, aby koszulka nie uległa uszkodzeniu i jeśli wszystko jest w porządku, nałóż produkt w taki sposób, aby środek dokładnie nasycił materiał;
 3. usuń nadruk, pomagając ostrym przedmiotem, na przykład nożyczkami lub nożem;
 4. ślady kleju pozostawione po nadruku można łatwo usunąć zmywaczem do paznokci lub alkoholem;
 5. później należy wyprać koszulkę.

Jeśli nie uda się całkowicie usunąć nadruk, spróbuj usunąć go za pomocą żelazka.

Usunięcie nadruku za pomocą żelazka

Usunięcie nadruku za pomocą żelazka nadaje się przede wszystkim do usuwania grafiki gumowej naniesionej za pomocy metody folii flex.

 1. Najpierw połóż rzecz na powierzchni, na której można ją wygodnie wyprasować. Najlepiej sprawdza się deska do prasowania lub stół.
 2. Później umieść suchy ręcznik pod nadrukiem na wewnętrznej stronie ubrania. Połóż ręcznik wewnątrz koszulki tak, aby znalazł się dokładnie pod wzorem, ponieważ ochroni drugą stronę twojej odzieży przed ciepłem żelazka.
 3. Dalej umieść wilgotny ręcznik na wierzchu nadruku. Zwilż ręcznik zimną wodą z kranu, dobrze go wyciśnij i umieść na rysunku. Wilgotny ręcznik będzie działać jak warstwa ochronna między żelazkiem a wzorem i zapobiegnie to przywieraniu stopionego materiału wzoru do żelazka.
 4. Umieść rozgrzane żelazko na jednej z części wzoru przykrytej łatą mokrej szmatki. Lekko naciśnij żelazko na obrazek, aby go dokładnie podgrzać.

Gdy wilgotny ręcznik pod spodem wyschnie, należy usunąć żelazko. Ostrożnie zeskrob resztę nadruku ostrą stroną noża lub palcami.

Usunięcia przy pomocy suszarki do włosów lub stacji parowej

Niewielki napis z koszulki usuwa się również suszarką do włosów działającą w maksymalnej temperaturze. Wewnątrz i na zewnątrz nałóż na napis na koszulce cienką tkaninę, aby uzyskać efekt termiczny. Następnie usuń nadruk szpatułką lub nożem.

Można również użyć stacji parowej. Proces usuwania jest taki sam, jak przy użyciu suszarki do włosów.

Usunięcie nadruku za pomocą zamrażarki

Usunięcie napisu z koszulki za pomocą rozpuszczalników jest najlepszym i najszybszym sposobem, ale nie zawsze jest to bezpieczne. Niektórzy zalecają robienie tego za pomocą zamrażarki. Ta technika jest bezpieczniejsza zarówno dla rzeczy, jak i dla ciała.

 1. Najpierw wkładamy koszulkę do zamrażarki na osiem godzin. Wystarczy złożyć bluzę lub koszulkę w taki sposób, aby wzór był na wierzchu.
 2. Po ośmiu godzinach wyjmij koszulkę. Nadruk pęknie od zimna i łatwiej będzie go usunąć.

Niestety nie każda metoda może pomóc w usuwaniu nadruku z koszulki. W takim przypadku zakup nowej koszulki z nadrukiem uratuje sytuację. Możesz zamówić u nas koszulkę z dowolnym nadrukiem, nawet z dokładnie takim samym, jak na starej koszulce. Zapraszamy do kontaktu.

 

 

Udostępni:
Napisz komentarz