Strona główna / Blog / Czym można przykleić odklejający się nadruk na koszulce?

Czym można przykleić odklejający się nadruk na koszulce?

Sylwia Gorzyńska
Brak komentarzy

T-shirt z nadrukiem to bardzo popularny element garderoby. Jest wygodny i tani. Naprasowanie napisu na koszulce to też świetny pomysł na prezent. Przez to niezależnie od preferowanego stylu, praktycznie każdy z nas może jedną z nich znaleźć w swojej szafie. I wszyscy wiemy, jakich problemów może taka koszulka przysporzyć. Bo kto nigdy nie walczyć z odklejającym się napisem?

Jak przykleić odklejający się nadruk na koszulce?

Czasem nawet największa troska włożona w użytkowanie ubrań nie jest wystarczająca. Bywa, że zastosowana niskiej jakości technika nie jest w stanie sprawić, by nadruk na koszulce był wystarczająco estetyczny i wytrzymały przez dłuższy czas. Co wtedy należy zrobić?

Warto reagować szybko – jeśli zauważysz, że napis czy nadruk przecierają się delikatnie lub zaczynają prześwitywać lub się odklejać – to znak, by zacząć szukać rozwiązań. Zapobiegnie to pogarszaniu się stanu nadruku, a naprawa będzie prostsza.

Może być tak, że przyklejanie nadruku na koszulce nie będzie konieczne od razu. Przetarty tusz w literkach możesz szybko uzupełnić ręcznie, za pomocą farby do tkanin. To, na co trzeba w tym sposobie uważać to, aby odpowiednio dobrać kolor oraz zadbać o wyjątkową precyzję, by koszulki taką farbką nie zniszczyć.

Naklejany napis dalej się odkleja – co robić? Masz kilka możliwości. Jeżeli jesteś posiadaczem koszulki piłkarskiej nie będziesz miał problemu z tym, by zamówić w Internecie brakujące elementy (szczególnie jeśli chodzi o literki w odpowiednich fontach). Wtedy w domowym zaciszu będziesz w stanie niejako przykleić nadruk na koszulce za pomocą żelazka.

Jeżeli napis jest rzadki lub skomplikowany albo masz do czynienia z większym nadrukiem, możesz potrzebować bardziej profesjonalnej pomocy. Zgłoś się do drukarni Zebra Druk, jesteśmy w stanie wykonać gumowy nadruk na koszulce.

Jeżeli wykorzystałeś wszystkie dostępne sposoby

Jeżeli wykorzystałeś wszystkie dostępne sposoby, a twoja koszulka wciąż nie wygląda tak, jakbyś chciał, to czas sprawdzić, jak usunąć nadruk z poliestru! Przedstawione niżej sposoby sprawdzą się głównie przy sitodruku oraz w przypadku nadruków gumowych na koszulkach.­­­

  • Pierwszym sposobem jest wykorzystanie żelazka. Należy rozgrzać żelazko na średnią temperaturę i podgrzać nadruk poprzez warstwę papieru do pieczenia.
  • Jeżeli zauważysz, że nadruk odchodzi – weź ostre i cienkie narzędzie i mechanicznie zacznij odrywać nadruk. Rób to powoli i ostrożnie. Uważaj, by nie zrobić dziur w tkaninie. Weź pod uwagę, że by dokończyć ten proces, będzie trzeba kilkukrotnie przygrzewać materiał – aż do skutku.
  • Jeśli nie dysponujesz żelazkiem lub boisz się, że spalisz tkaninę – skorzystaj z suszarki do włosów. Nakieruj gorący strumień powietrza na odklejający się nadruk – w ten sposób łatwiej będzie go usunąć z tkaniny. Gdy zauważysz, że zaczyna się dezintegrować – ostrożnie usuń go z koszulki.

Dobrym sposobem będzie też umieszczenie ubrania w zamrażalniku. Jak widać – skrajne temperatury w zdecydowany sposób pomagają w pozbywaniu się nadruków z koszulek. W tym wypadku – napis popęka, dzięki czemu będzie łatwiej rozpocząć ręczne odklejanie go. Po tym, jak odkleisz napis – wypierz koszulkę.

Mniejsze przyklejone elementy można spróbować odkleić za pomocą środków chemicznych. Zmywacz do lakieru do paznokci może poradzić sobie z niektórymi napisami. Trzeba jednak pamiętać, że może odbarwić tkaninę, niszcząc ją. Ten sposób jest wykorzystywany głównie przez osoby doświadczone w specjalistycznych zakładach przemysłowych.

Jak dbać o koszulki z nadrukami?

Zapobieganie pojawianiu się uszkodzeń jest ważne. Ma na to wpływ odpowiednia pielęgnacja ubrań. Trzeba pamiętać o tym, by ubrania zawsze prać zgodnie z zaleceniami na metce. Jeżeli masz taką możliwość i dysponujesz odpowiednią ilością czasu – zdecyduj się na pranie ręczne.

Decydujesz się jednak na pralkę? Postaw na wolny program i niską temperaturę wody. Zwróć uwagę, by użyte detergenty były delikatne. Większości ubrań nie należy suszyć w suszarce bębnowej, tylko na powietrzu. Jeśli to możliwe – powinno się je rzadko prasować lub robić to wyjątkowo ostrożnie.

Nosząc ubrania, regularnie je piorąc i prasując, musimy mieć świadomość, że będzie się ono stopniowo coraz bardziej zużywało, gumowy nadruk na koszulce odejdzie, a kolor się spierze.

 

Udostępni:
Napisz komentarz