Strona główna / Folia flex i flock

Folia flex i flock

Wiele osób marzy o spersonalizowanej torbie czy koszulce. Czasami jednak ciężko jest znaleźć produkt, który utrafi w gust. Jest na to sposób – metoda nadruku przy użyciu folii flex rozwiąże problem. Tą techniką można wykonywać indywidualny nadruk nawet od 1 sztuki! Napisy, logo, obrazki, nieskomplikowane grafiki nadają się świetnie do tej metody nadruku.

Co to jest folia flex / flock

Folie flex i flock są specjalnym rodzajem folii, który umożliwia umieszczenie wybranego przez siebie nadruku na różnych tkaninach. Składają się one z dwóch warstw: folii właściwej pokrytej niewyczuwalną warstwą kleju oraz przezroczystej, lepkiej folii transportowej.

Folie flex i flock zapewniają prosty sposób na przeniesienie grafiki na materiał – po wycięciu szablonu na ploterze, wystarczy wgrzać nadruk na tkaninę. Dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury i dużego nacisku będzie on trwały.

Rodzaje folii

W naszej ofercie znajdują się 5 rodzajów folii do nadruków:

  • standardowe,
  • lustrzane,
  • brokatowe,
  • odblaskowe,
  • fotoluminescencyjne.

Typ folii dostosujemy do materiału. Innego rodzaju folii będzie można użyć na nylonie, a innego – na bawełnie.

Wzornik folii do nadruków – Sprawdź

Zastosowanie technologii

Nadruki flex/flock znalazły zastosowanie w branży odzieżowej. Pozwalają one na szybkie naniesienie wybranych napisów czy grafik na element ubrania. Ta metoda nie wymaga hurtowego zamawiania produktów – można zaopatrzyć się nawet w pojedynczy T-shirt.

Folie flex sprawdzą się zarówno w przypadku ubrań sportowych, bluz czy koszulek, jak i jako dekoracja akcesoriów – parasolek, toreb. Istnieje więc wiele możliwości, które można rozważyć. Nadruk może znaleźć się zarówno na ulubionej bluzce, noszonej niemal codziennie, jak i na ubraniu przeznaczonym na trening czy torbie płóciennej.

Zalety i wady metody

Jak w przypadku każdej innej metody, nadruki flex mają swoich zwolenników i przeciwników. W zależności od naszych potrzeb mogą one być najlepszą formą wykonania nadruku lub zupełnie się nie sprawdzić.

  • Zalety. Folie do nadruków cechuje wysoka trwałość. Nie trzeba będzie się martwić, że nadruk na koszulkach zniszczy się przy pierwszym praniu. Istnieje wiele rodzajów folii możliwych do użycia, mnóstwo opcji kolorystycznych. Opcja ta sprawdzi się dobrze, gdy nie potrzebujemy wielu przedmiotów do pokrycia nadrukiem – jest ona opłacalna przy małych ilościach.
  • Wady. Nadruki flex nie będą opłacalne przy dużych nakładach, gdy potrzebna jest większa ilość nadruków. Szablon musi być wykonany z grafiki wektorowej, co może być dla niektórych problemem. Ponadto może pojawić się problem w przypadku detali. Muszą mieć one odpowiednią wielkość – powyżej dwóch, trzech milimetrów.

Cennik nadruku

Cena nadruku folią flex zmienia się w zależności od ilości oraz wielkości – duża powierzchnia do zadrukowania będzie analogicznie kosztowała więcej.

Cennik nadruku w technologii folia flex

Ilość kolorów Wielkość Nadruku Ilość sztuk / Cena za 1 nadruk
1-10 sztuk 11-20 sztuk od 21 sztuki
1 kolor Mini (max 10 x 15 cm) 16 14 12
Mała (max 15 x 20 cm) 19 17 15
Średnia (max 20 x 30 cm) 28 26 24
Duża (max 30 x 40 cm) 35 33 31
Bardzo duża (40 x 60 cm) 45 43 41
Full kolor Mini (max 10 x 15 cm) 29 27 25
Mała (max 15 x 20 cm) 34 32 30
Średnia (max 20 x 30 cm) 45 43 41
Duża (max 30 x 40 cm) 55 53 51
Bardzo duża (40 x 60 cm) 58 56 54

 

* Wszystkie podane ceny są cenami brutto i zawierają już 23 % podatek VAT.

Często zadawane pytania

Cena wydruku ustalana jest indywidualnie. Koszt zależny jest od wielkości nadruku, a także od ilości.
Zachowanie odpowiednich środków sprawi, że nadruk pozostanie nienaruszony na długi czas. Prać w temperaturze do 30°C w delikatnym trybie prania oraz prasować od strony wewnętrznej. Przede wszystkim jednak należy prać ubranie lub przedmiot na lewej stronie.
Między foliami pojawiają się różnice, warto więc wybrać odpowiedni rodzaj. Folia flock jest grubsza, cięższa, pozwala uzyskać efekt zamszu. Sprawdzi się na często używanych ubraniach do użytku codziennego. Powierzchnia nadruku będzie także nieco wypukła. Folia flex jest cieńsza od flock. Dopasowuje się ona do materiału. Jest bardziej rozciągliwa i elastyczna. Będzie dobrze współgrać z ubraniami sportowymi.
Przed uzyskaniem wymarzonej, spersonalizowanej odzieży trzeba przygotować szablon z nadrukiem lub napisami. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, robiąc to? Plik musi być zapisany w postaci wektorowej, w formacie .pdf. Pliki rastrowe ze względu na rozdzielczość przy zmienianiu rozmiaru mogą ulec deformacji. Prowadzi to do utraty jakości i spikselizowanego, nieestetycznego wydruku. Ponadto pliki powinny być w skali 1:1. Minimalna wysokość litery w napisie powinna wynosić około 7 mm, a grubość linii -2 mm. Zwiększa się ona w przypadku folii dekoracyjnych. Wszystkie użyte w pliku czcionki muszą być zamienione na krzywe – muszą stać się obiektami wektorowymi. Dzięki temu będą one poprawnie odczytywane niezależnie od tego, na jakim komputerze się znajdą.
Termin realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj od 2 do 4 dni roboczych. Jeżeli zamówienie jest większe, jest on ustalany indywidualnie. Można także skorzystać z trybu ekspresowego, w którym termin realizacji to 24 godziny.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami i zamów wycenę.

Złóż / wyceń zamówienie on-line