Strona główna / Blog / Pieczątka elektryka

Pieczątka elektryka

Sylwia Gorzyńska
Brak komentarzy

W czasie projektowania pieczątki dla osób z uprawnieniami SEP dla elektryka mogą pojawić się wątpliwości, co powinno się na niej znaleźć. Zadania projektowego nie ułatwia fakt sporej dowolności w doborze informacji na pieczątce. Warto sprawdzić, co jest wymagane i zastanowić się, jak wykorzystać pieczęć w maksymalny sposób. Nasz poradnik pozwala na stworzenie pieczątki z uprawnieniami SEP tak, by w zgodzie z przepisami składać niezbędne poświadczenia budowlane.

Pieczątka uprawnienia SEP dla elektryka – co powinna zawierać

Z uwagi na istnienie kilku różnych specjalizacji elektrycznych i różnego ich stopniowania, niezbędne jest konkretne określenie swoich kwalifikacji. Najprostszym rozwiązaniem jest wypisanie na pieczątce uprawnień SEP kodu przedmiotowego, oznaczanego literą specjalizacji i cyfrą określającą dokładny stopień uprawnień w ramach tej specjalizacji.

Elektryk legitymujący się posiadaniem stopnia w zakresie dozoru będzie używać litery D, osoby mające uprawnienia instalacyjne zaś literę E. W obu przypadkach po literze wystarczy wpisać odpowiedni poziom uprawnień. 

Najczęściej pieczątka zawiera:

  1. Imię i nazwisko.
  2. Zakres uprawnień SEP.
  3. Numer uprawnień SEP.

Jako producent oferujemy pieczątki w szerokiej gamie różnorodnych modeli – https://zebradruk.pl/wyrabianie-pieczatek/. Projekt pieczątek wykonujemy gratis.

Wzory pieczątek elektryka

Można powiedzieć, że ilu specjalistów, tyle może być wzorów pieczątek dla elektryka z SEP. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach przy projektowaniu własnej pieczątki, którą będzie się posługiwało na co dzień. Imię i nazwisko, rodzaj i stopień specjalizacji, numer posiadanego dokumentu stwierdzającego to rozwiązania, po które sięga się najczęściej.

Przy tej okazji warto jednak pamiętać także o dołączeniu danych kontaktowych – numer telefonu zazwyczaj wystarczy, można jednak zastanowić się nad dodaniem adresu mailowego. Dobrą praktyką jest także dołączenie nazwy firmy lub adresu, trzeba jednak zwrócić uwagę na długość tekstu. Ilość miejsca jest przecież ograniczona.

Kilka przykładowych realizacji:

Chcąc w pełni wykorzystać niewielki format pieczątki można po prostu użyć numeru dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Tekst taki nie zajmie dużo miejsca, jednocześnie spełni swoje zadanie informacyjne. Każdy zainteresowany może w ten sposób sprawdzić prawdziwość uprawnień, a elektryk wykorzysta miejsce na pieczątce kwalifikacji SEP do umieszczenia dodatkowych informacji o sobie.

Jak zrobić projekt pieczątki?

Samodzielne wykonanie projektu pieczątki SEP nie jest obowiązkowe, oferujemy darmowy projekt graficzny przy składaniu zamówienia. Błyskawiczna realizacja pieczątek, możliwość odbioru nawet tego samego dnia.

Oferujemy szeroki wybór pieczątek wysokiej jakości personalizowanych pieczątek i stempli, wykonanych z dbałością o szczegóły.

Świadczenie usług w roli elektryka z SEP posługującego się estetyczną i odpowiednio wykonaną pieczątką to nie tylko konieczność, ale także szansa na zdobycie nowych klientów.

Udostępni:
Napisz komentarz