Strona główna / Blog / Pieczątka Prezesa Zarządu

Pieczątka Prezesa Zarządu

Sylwia Gorzyńska
Brak komentarzy

Na wstępie należy zaznaczyć, iż pieczątka dla Prezesa Zarządu przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Ułatwia ona codzienne podpisywanie dokumentów i bieżący kontakt z kontrahentami. Z poniższego artykułu dowiecie się, dlaczego warto zainwestować w taką pieczątkę i jak powinna ona wyglądać.

Czy Prezes Zarządu musi mieć pieczątkę?

Co prawda żadne przepisy nie nakładają na Prezesa Zarządu obowiązku posiadania pieczątki, jednak z praktycznego punktu widzenia jest to bardzo dobry pomysł. W codziennym prowadzeniu firmy pieczątka nie tylko przyspiesza podpisywanie dokumentów, ale też sprawia, że w oczach kontrahentów wyglądamy bardziej profesjonalnie. Jak właściwie powinna wyglądać taka pieczątka i jakie informacje powinna zawierać?

Jak powinna wyglądać pieczątka Prezesa Zarządu?

Pieczątka Prezesa Zarządu powinna zawierać podstawowe informacje dotyczące firmy. Na pieczątce najlepiej jest więc umieścić nie tylko nazwę firmy, ale także adres, NIP, numer KRS i REGON. Warto również dodać numer telefonu oraz adres e-mailowy, aby kontrahenci, którzy zobaczą naszą pieczątkę, w łatwy sposób mogli się z nami skontaktować. W dzisiejszych czasach wiele firm prowadzi swoje strony internetowe – wtedy warto wskazać adres takiej strony na pieczątce.

Oczywiście pieczątka Prezesa Zarządu jest pieczątką imienną – należy na niej umieścić pełne imię i nazwisko Prezesa Zarządu, a także wskazać pełnioną funkcję. Pamiętajmy również o tym, aby na pieczątce umieścić pełną nazwę firmy, a nie skróconą.

Wzór pieczątki Prezesa Zarządu

Wzór pieczątki zależy tylko od naszego gustu. Pamiętajmy jednak, że pieczątka musi być przede wszystkim czytelna! W zależności od upodobań, możemy pogrubić imię i nazwisko Prezesa Zarządu lub nazwę firmy, czy też pełnioną funkcję.

Jak zrobić projekt pieczątki?

Przygotowanie pieczątki może być zrealizowane na podstawie przygotowanego projektu w PDF, jednak możemy dla Państwa przygotować wzór pieczątki samodzielnie. Jest to darmowa usługa, do której zachęcamy. Prosimy o kontakt, aby ustalić szczegóły wzoru, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Zachęcamy do złożenia zamówienie na wyrobienie pieczątki i wprowadzenia swojej firmy na wyższy poziom profesjonalizmu!

Udostępni:
Napisz komentarz