Strona główna / Blog / Co powinien zawierać projekt papieru firmowego?

Co powinien zawierać projekt papieru firmowego?

Konrad Kapera
Brak komentarzy

Dobrze zaprojektowany papier firmowy to element, który powinno posiadać każde szanujące się przedsiębiorstwo. Papeteria firmowa w głównej mierze jest wykorzystywana jako materiał służący do drukowania umów, faktur oraz dokumentów, które przez to stają się bardziej unikalne, co może zostać dostrzeżone i docenione przez konsumenta lub potencjalnego partnera.

Popularną praktyką jest także używanie papieru firmowego jako podkładu pod sporządzane notatki podczas spotkań biznesowych, które dzięki zastosowaniu kartek sygnowanych logo firmy, stają się bardziej profesjonalne i dodają przedsiębiorstwu prestiżu.

Co powinien zawierać projekt papieru firmowego?

Na wstępie warto poruszyć bardzo ważną kwestię- projekt papieru firmowego powinien zostać wykonany w możliwie  jak najbardziej estetyczny sposób. Najlepiej unikać krzykliwych kolorów oraz przyciągających zbyt dużą dozę uwagi wzorów. Postawienie w tej kwestii na opcje bardziej stonowane oraz czytelne, uczyni nasz szablon bardziej atrakcyjnym dla oka. Papeteria firmowa ma być przede wszystkim dodatkiem, który w pozytywny sposób wpłynie na postrzeganie naszego przedsiębiorstwa. Elegancka grafika sprawdzi się więc zdecydowanie lepiej niż kolorowa fotografia.

Jeśli chodzi zaś o wzór papieru firmowego to powinny się na nim znaleźć oczywiście dane potrzebne do kontaktu z przedsiębiorstwem. Mowa tu więc o takich informacjach jak nazwa i adres firmy, numer telefonu oraz adres e-mail. Tworząc projekt papieru firmowego warto mieć po prostu na uwadze, że osoba zainteresowana będzie mogła dzięki podanym danym w łatwy sposób nawiązać z nami kontakt.

Wystrzegaj się kilku podstawowych błędów

Źle przygotowany wzór papieru firmowego może skutkować bardzo przeciętnym efektem końcowym, dlatego na etapie projektowania warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze lepiej nie kumulować wszystkich detali i informacji w jednym miejscu. Dodatkowo staraj się uniknąć podawania kilku adresów e-mail lub numerów telefonów. Im mniejszy natłok tekstu i więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej.

Wielkość czcionki również ma kolosalne znaczenie. Zbyt duża sprawi, że wydruk nie będzie wyglądać atrakcyjnie. Jeśli zaś będzie ona zbyt mała, to całość straci wtedy znacznie na czytelności, dlatego najlepiej przyłożyć odpowiednią uwagę do prawidłowego balansu.

Papier firmowy nie powinien być także zbyt szczegółowy w kontekście użytych grafik i kolorów. Wielokrotne kopiowanie i kserowanie sprawią bowiem, że większość detali zacznie się ze sobą zlewać, co negatywnie wpłynie na efekty wizualne.

Prawidłowe projekty graficzne papieru firmowego:

Czy warto stworzyć własną papeterię firmową?

Zaprojektowany w estetyczny sposób papier firmowy w znaczącym stopniu poprawi odbiór naszego przedsiębiorstwa przez innych ludzi.  Sprawi również, że ogólny wizerunek firmy będzie postrzegany jako innowacyjny i zarazem bardziej profesjonalny. Dodatkowo każdy wydruk przygotowany na firmowej papeterii będzie znakomitą wizytówką i znacząco ułatwi kontakt potencjalnym klientom. Z tego powodu warto rozważyć zastąpienie tradycyjnych kartek atrakcyjnym papierem firmowym.

Zamów spersonalizowany papier firmowy online – sprawdź ofertę.

Udostępni:
Napisz komentarz